Чого бояться чоловіки

Январь 25, 2017
de67b8_252d03aa383d4a16b82661e27314fea3 (1).png   — Що ти любиш їсти?
  — Смажену картоплю.
  — Хто найгарніша дівчинка в класі?
  — Таня.
  — Чого ти боїшся?
  — Гадюк.

dzc59s7hhac-angel-monsanto-iii.jpg


В дитинстві все було просто і конкретно. Тоді страх мав чіткі риси і форми. Тепер це симбіоз особистого досвіду, різноманітних художніх джерел і власної фантазії. Так виходить, що страх має чималу кількість похідних, то ж після численних спроб його структурувати, розбити на маленькі пакуночки з лайном і підписати кожну окрему купу, я забив і вирішив написати все сумбурним потоком. Тому одразу вибачаюсь за хитку структуру текста, і все ж прошу спробувати знайти в ньому себе.


Є одна ремарка: нижчезазначене стосується лише чоловічих страхів, за жінок важко щось сказати напевне, особливо в такій делікатній справі.


Почнемо з трюїзму. Усі чоловіки оберігають своє сімейство й вбивають мамонта. А отже звідси випливає перший страх — сімейство вб’ють, мамонти закінчаться чи стануть не по кишені. Це архетипний природній страх, але якщо сюди підлити трохи его і соціальності, можемо розвинути цілий ряд суто чоловічих комплексів-страхів. Наприклад, сімейство може захистити жінка, коли настане відповідний час. До речі, ця персона вже давно і стабільно завалює мамонта значно крупнішого за твого, братан. У даному випадку чоловік або починає відчувати власну непотрібність, екзистенційну кризу, або ж просто втрату авторитету (щось на кшталт страху кастрації за Фрейдом). Як не крути, але це крайність патріархального устрою, в якому ми живемо.


Конкуренція. Частково це схоже на страх із попереднього абзацу, та не все так просто. Не бути Альфою – ось що лячно, як на мене. Я по декілька разів на день читаю історії успіху, скролю інстаграми з новими тачками та подорожами до екзотичних країн. Мені стало геть складно не зазирати комусь у роззявлену соціально-мережо-активну пащеку. Не дай Бог несформованому лузеру побачити success однокласника чи друга дитинства. Від страху бути не найкращим і не першим тхне комплексами, але ж вони і є втіленням страхів.


Не можу промовчати і про можливу жіночу зраду. Так, чоловік боїться, що йому зрадять, і він більше не буде Тим Єдиним. На цю тему достатньо складно писати об’єктивно, адже для когось зрада є втратою авторитету, а для когось конфіскацією майна. Але про таке взагалі краще заїкатись, бо жоден чоловік, особливо сьогодні, не визнає, що він старий добрий сексист.


Страх, який я відкрив для себе нещодавно – це страх змін. І ні чорта це не про «всі бояться зробити крок в невідоме». Я закопав собаку в іншому кутку подвір’я: страх усвідомити, що змінюватись потрібно саме тобі. Як запеклий воїн з рацією наперевіс, чоловік до кінця захищає своє. Лише в деяких поодиноких випадках можна побачити, як власник яіц дає задній хід.


ac171b07b13fa173be66421a8357e4b8.png


Дійсність така: стає геть страшно, коли, озирнувшись назад, усвідомлюєш, що ти не один в полі воїн, а моржовий пеніс на вітру.


Страшно розуміти, скільки роботи стоїть попереду, скільки хибних вчинків було скоєно.


Це зовсім не повний список, і демагогію на тему страху розводити можна безкінечно, але дуже важливо розуміти і аналізувати його. Страх з’являється не без причини, це перший дзвінок, який означає, що те, чого ти боїшся, загрожує саме тобі. Боїшся геїв – отже є ризик, що трахне кращий друг, боїшся війни – в твоїй країні війна, а не боїшся нічого – красавчік, але геть дурень.


Автор: Дмитро Нішьтвайсоцените материал